17 marca 2022

Audio-Technica rozszerza ofertę słuchawek z japońskiego drewna

Audio-Technica, marka, która częściej niż inni zachwyca fanów wysokiej jakości dźwięku ekskluzywnym wzornictwem swoich produktów. ATH-W1000X, ATH-W5000, ATH-ESW9LTD, ATH-WP900 to modele, które zasługują na miejsce we wnętrzach miłośników stylowych akcesoriów.

Firma rozszerza linię WOOD SERIES i oczekuje, że wkrótce pojawią się nowe modele.

Audio-Technica Kokutan to nowe flagowe modele, wykonane z hebanu, czarnego drewna o unikalnym wzorze, które charakteryzuje się skutecznym tłumieniem akustycznym, wykorzystywanym w produkcji fortepianów i instrumentów dętych. Polerowane nauszniki są uzupełnione poduszkami słuchawki i pałąkiem z prawdziwej skóry.

Oprócz niskiego poziomu rezonansu, słuchawki wyposażone są w opracowany przez firmę Audio-Technica system podwójnego tłumienia, który dzieli konstrukcję obudowy na dwie komory akustyczne w celu zapewnienia bardziej płynnego odtwarzania basów przez 53-milimetrowe przetworniki.

Słuchawki Audio-Technica ATH-AWKT (oznaczenie techniczne Kokutan w katalogu marki) są dostarczane w drewnianym pudełku z odłączanymi kablami A2DC oraz złączami 6,3 mm i XLR. Przybliżona cena wynosi 1 600 euro.

 

Audio-Technica Asada Zakura (ATH-AWAS), natomiast wykorzystuje drewno zwane... zgadliście, sakura. Przetworniki o średnicy 53 mm zostały pokryte powłoką diamentopodobną w celu poprawy przenoszenia wysokich częstotliwości i, podobnie jak w przypadku ich rodzeństwa, zastosowano w nich dwukomorowy system tłumienia. Wyposażone w odłączane złącza A2DC i 6,3 mm oraz kable zbalansowane XLR. Przybliżona cena 1200 euro.

Dostawy spodziewane są późną wiosną.