14 kwietnia 2022

Bezprzewodowe słuchawki Grado, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do nagrywania dźwięku 3D i nowa funkcja Spotify

Firma Grado Labs opublikowała teaser na swojej stronie na Facebooku. Sądząc po skąpym opisie, będzie to pierwszy bezprzewodowy model amerykańskiej firmy. Być może będzie to model GW100, którego przedprodukcyjne egzemplarze pokazano zimą. Szczegóły są skąpe, ale komentarze w stylu "zamknij się i weź moje pieniądze" wzbudzają zainteresowanie :)

UPD jest już dostępny!

Firma Hooke Audio przedstawiła bezprzewodowe słuchawki douszne Hooke Verse. Ciekawą nowością są wbudowane mikrofony do rejestrowania dźwięku 3D. Tak, tak, to zupełnie jak niedawno wspomniany Sennheiser AMBEO, tylko bez kabli! Słuchawki są już dostępne na stronie producenta w cenie od 190 do 240 dolarów w zależności od koloru. Wreszcie, mikrofon w słuchawkach nie jest tylko dodatkiem, który zwiększa wygodę podczas prowadzenia rozmów, ale także pozwala uzyskać lepsze właściwości i zaawansowane funkcje.

Jeśli znajdzie się jakiś dealer na Ukrainie, postaramy się, aby znalazł się w naszym asortymencie ;)

W momencie wydania systemu operacyjnego Android jednym z jego elementów była możliwość komunikowania się aplikacji między sobą. Wysyłanie łącza z przeglądarki bezpośrednio do komunikatora, ustawianie dzwonka bezpośrednio z odtwarzacza, dodawanie przypomnienia o wiadomości e-mail - wszystko to było dość prymitywne w innych systemach. A obecne możliwości interakcji są jeszcze bardziej zachwycające.

Najnowsza wersja aplikacji Zegar firmy Google, która znajduje się w każdym smartfonie z systemem Android (z wyjątkiem producentów, którzy zastąpią ją czymś własnym), umożliwia teraz ustawienie utworu z serwisu streamingowego Spotify jako dzwonka alarmu! Koniec z brzęczeniem na zapas i zgrywaniem utworów do budzika! Po prostu obudź się przy swojej ulubionej muzyce ;)

Szkoda jednak, że Spotify nie został uruchomiony w naszych szerokościach geograficznych, ale wszystko zmierza do tego, że wszystkie serwisy streamingowe będą działać na Ukrainie. Globalny trend, zgodnie z którym treści w dobrej jakości łatwiej jest kupić niż znaleźć miejsce, z którego można je pobrać, już do nas dociera.