14 maja 2022

CES 2018: bezprzewodowe słuchawki Sennheiser za 99 euro

Na targach Consumer Electronics Show (CES 2018) w Las Vegas, Nevada, USA, które odbędą się w dniach 9-12 stycznia, firma Sennheiser zaprezentowała nowy produkt dla tych, którzy preferują słuchawki dokanałowe bez przewodów.

Nowe słuchawki Bluetooth Sennheiser CX 6.00BT są lekkie i wytrzymują 6 godzin pracy na baterii, a ich sugerowana cena to zaledwie 100 dolarów (99 euro w Europie).

Ważąc zaledwie 14 g, będzie godnym konkurentem nie tylko dla słuchawek w swojej kategorii, ale także dla takich kompaktowych modeli, jak AirPods firmy Apple czy Gear IconX firmy Samsung.

W przeciwieństwie do popularnych słuchawek Apple AirPods, słuchawki Sennheiser łączą się ze sobą za pomocą przewodu biegnącego wokół szyi. Na przewodzie znajduje się pilot z mikrofonem. Słuchawki te obsługują aktywowane głosem powiadomienia o stanie baterii oraz możliwość podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie.

Fajną cechą bezprzewodowych słuchawek Sennheiser CX 6.00BT jest obsługa szybkiego ładowania. Dziesięciominutowe ładowanie wystarcza na dwie godziny odtwarzania muzyki, a pełne ładowanie trwa 1,5 godziny.

Według firmy Sennheiser model ten charakteryzuje się czystym, szczegółowym dźwiękiem o wzmocnionej charakterystyce tonów niskich.

Słuchawki obsługują technologię Bluetooth w wersji 4.2 i są wyposażone w funkcję AptX, która zapewnia wyższą jakość transmisji strumieniowej z niskimi opóźnieniami.

W zestawie znajdują się cztery rodzaje poduszek usznych w różnych rozmiarach (XS, S, M, L), co pozwala na idealne dopasowanie do rozmiaru ucha użytkownika.

Słuchawki Sennheiser CX 6.00BT mają być dostępne w styczniu.