14 maja 2022

Odtwarzacz muzyki Hi-Res: Astell&Kern Ultima SP1000

Firma Astell&Kern wprowadziła na rynek nowy odtwarzacz przenośny klasy high-end o nazwie A & Ultima SP1000. Nowe urządzenie klasy Hi-End zostało zademonstrowane podczas wystawy Munich Audio Show 2017.

Według producenta jest to pierwszy model z zupełnie nowej serii odtwarzaczy, które będą wyposażone w najnowocześniejszą technologię zapewniającą wysoką jakość dźwięku Hi-Res.

Model SP1000 firmy A & Ultima wyposażono w dwa nowe przetworniki cyfrowo-analogowe AK4497EQ, które zapewniają naturalną separację szczegółów dźwięku. Astell&Kern twierdzi, że działanie przetworników cyfrowo-analogowych w połączeniu ze zmodernizowanym procesorem pozwala na wierne odtwarzanie dźwięku 32-bitowego / 384 kHz bez pogorszenia jakości. Odtwarzacz obsługuje także natywne dwukanałowe odtwarzanie plików DSD o częstotliwości do 11,2 MHz.

Aby zapewnić szybki transfer danych, odtwarzacz audio podłącza się do komputera za pomocą portu USB 3.0 (według firmy dwa razy szybszego niż w przypadku poprzednich odtwarzaczy AK). Nowy odtwarzacz będzie miał 256 GB pamięci wewnętrznej, a także będzie obsługiwał karty microSD o pojemności do 512 GB. Warto zauważyć, że odtwarzacz ładuje się w ciągu dwóch godzin i może odtwarzać ciężkie pliki przez 12 godzin.

Jaka jest cena przenośnego systemu Hi-Fi?

Na oficjalnej stronie internetowej firmy nowy odtwarzacz audio A & Ultima SP1000 jest dostępny w cenie 3 499 USD. Będzie on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: stal nierdzewna i miedź. Przewidywana data dostawy odtwarzacza będzie znana i ogłoszona w najbliższej przyszłości.

Zobacz pełną ofertę


Autor: Yuri Mikhailik