14 kwietnia 2022

Flagowy odtwarzacz A&Ultima SP2000 firmy Astell&Kern może się pochwalić 512 GB pamięci

Pamiętasz przenośny odtwarzacz Astell&Kern A&ultima SP1000, który ukazał się jesienią ubiegłego roku? Teraz ma on brata o nietypowej nazwie, a także dedykowany moduł wzmacniacza.

Po zaprezentowaniu modelu KANN CUBE, firma A&K przedstawiła nowy flagowy odtwarzacz.

A&ultima SP2000 plasuje się na szczycie flagowej oferty marki, powyżej modelu SP1000 i wykorzystuje dwa najwyższej klasy przetworniki cyfrowo-analogowe Asahi Kasei (AKM AK4499EQ) w konfiguracji dual-mono.

Jest to pierwszy odtwarzacz A&K obsługujący pliki PCM 32-bitowe / 768 kHz oraz natywne pliki DSD512, a także pierwszy, w którym zastosowano oddzielne kanały audio dla wyjść niezbalansowanych i zbalansowanych, dzięki czemu uzyskano imponujące poziomy mocy, odpowiednio 3 V i 6 V.

W tym samym stosunkowo niewielkim urządzeniu znajduje się ośmiordzeniowy procesor, ogromna pamięć wewnętrzna 512 GB (w modelu SP1000 jest to "tylko" 128 GB), obsługa MQA (w oczekiwaniu na ostateczną certyfikację) oraz dwuzakresowe Wi-Fi z anteną stereofoniczną zwiększającą stabilność sieci podczas strumieniowego przesyłania muzyki.

A&ultima SP2000, podobnie jak jej rodzeństwo, jest bardzo estetyczna, ma obudowę ze stali nierdzewnej lub miedzi, 5-calowy ekran dotykowy oraz pokrętło regulacji głośności i siły głosu o unikalnym wzorze. Będzie on dostępny w lipcu, wstępnie w cenie 3500 USD.

Zapowiedziano również SP1000 AMP (na zdjęciu powyżej), nowy moduł wzmacniacza dla SP1000, zaprojektowany w celu zapewnienia większej mocy do zasilania bardziej wymagających słuchawek.

Moduł, który służy jako stacja dokująca dla odtwarzacza SP1000 i zapewnia bezproblemową i zintegrowaną formę oraz sterowanie, jest w stanie zapewnić zrównoważone wyjście o wysokim wzmocnieniu 10 V i liniową moc wyjściową 6,2 V. Bateria o pojemności 3700 mA umożliwia do 9 godzin odtwarzania muzyki na jednym ładowaniu. SP1000 AMP, w cenie około 800 USD, będzie dostępny w czerwcu.

Tymczasem nowe, wysokiej jakości słuchawki douszne firmy Astell&Kern (na zdjęciu powyżej) pokazują, w jaki sposób firma rozszerza swoją współpracę z firmą Beyerdynamic. Słuchawki IEM AKT9iE, następcy modelu AKT8iEs, zostały zoptymalizowane pod kątem współpracy z przenośnymi odtwarzaczami muzycznymi firmy IEM i wyposażone w nowo opracowany otwór wentylacyjny i filtr akustyczny poprawiający brzmienie tonów niskich i wysokich, a także hybrydowy kabel z czystego srebra i OCC. AKT9iE będą dostępne w lipcu, a ich wstępna cena to 1100 USD.