1 lipca 2015

Kino domowe od podstaw

Kino domowe to rozwiązanie, które w naszym kraju jest stosunkowo młode. Dynamiczny rozwój przypadł na okres XXI wieku i wszystko wskazuje na to, że powoli taki sprzęt będzie zyskiwał popularność.

kino domowePlanując u siebie takie pomieszczenie trzeba między innymi brać pod uwagę jakie mamy dostępne miejsce. Trzeba przeznaczyć miejsce na ekran z projektorem oraz odpowiednie miejsce do siedzenia. Oczywiście oprócz tego jakie miejsce znajdziemy bardzo ważne jest to jaki sprzęt uda nam się do tego dobrać. Jest to kwestia istotna, ponieważ dobry projektor może zdecydowanie poprawić jakoś oglądania i zagwarantuje, że w czasie takiego sensu oczy nie będą się nadmiernie męczyć.

Kolejna ważna sprawa to nagłośnienie, które w przypadku kina domowego ma duże znaczenie i może również wpływać na to jak dany film będzie odbierany przez widzów. Póki co jest jeszcze mało filmów, które mają aż 7 kanałów dlatego zamiast droższego systemu 7.1 można spokojnie wybrać rozwiązania 5.1 Jeśli chce się montować kino domowe trzeba od samego początku brać pod uwagę taką inwestycję i między innymi należy myśleć o odpowiednim okablowaniu. Chodzi o to, by kable umieścić w ścianach oraz w suficie pomieszczenia mieszkalnego i potem w trakcie realizacji inwestycji nie będzie już trzeba rozprowadzać dodatkowych kabli. istotnym elementem będzie również kwestia dopasowania całej elektroniki, która będzie gwarantowała sterowanie kinem domowym. Tutaj również warto się zdecydować na kilka fajnych rozwiązań, które będą dawały nam większe możliwości, jeśli chodzi o obsługę.

głośniki do kina domowegoCo do samych głośników w takim systemie możliwości jest naprawdę bardzo dużo i tylko od nas będzie zależeć na co będziemy się decydować. Rozwiązaniem estetycznym i praktycznym będą głośniki niewidzialne a więc takie, które można umieścić w suficie i ścianie. Poza tym jednak patrzmy nie tylko na kwestię estetyczne, ale zwracajmy uwagę również na to jakie parametry ma taki głośnik. Ostatni element to montaż i tutaj musimy zastanowić, czy jesteśmy w stanie samodzielnie się tym zająć czy raczej będziemy chcieli skorzystać z pomocy jakiegoś specjalisty.