29 czerwca 2015

Kino domowe - instalacja

Prawdziwe kino z wielkim ekranem i świetnym dźwiękiem można obecnie stworzyć w zaciszu własnego domu.

kino domoweInstalacja powinna być jednak dobrze przygotowana i należy wyposażyć ją w bardzo dobry sprzęt. Wcześniej zaś trzeba wszystko okablować. Jeśli decydujemy się na kupno kina domowego musimy pomyśleć, gdzie będzie ono umieszczone. Warto na salę kinową przygotować osobne pomieszczenie, w którym będzie można wszystko profesjonalnie sobie zaplanować i zadbać o wszystkie elementy, które sprawią między innymi, że dźwięk w takim kinie będzie doskonały.

W sprzedaży znajdziemy naprawdę bardzo wiele różnych sprzętów, które będzie można wykorzystać tworząc kino domowe. Różnią się one jakością i możliwościami, dlatego zawsze warto sobie dopasować takie rozwiązanie, które w danym przypadku sprawdzać się będzie rzeczywiście najlepiej i da nam możliwie najwięcej różnych opcji. Sprzęt także trzeba sobie właściwie dopasować do wielkości pomieszczenia, w którym takie kino ma zacząć funkcjonować. Wybór sprzętu nie będzie oczywiście prosty i jeśli chce się uzyskać doskonałe efekty trzeba zadbać o wiele różnorakich elementów, które następnie należy ze sobą łączyć. Jeśli na takich nowoczesnych systemach się nie znamy może się to okazać dla nas szczególnie trudne i w takim przypadku warto prosić o pomoc specjalistów.

Jeśli chodzi o podstawowe elementy wyposażenia w kinie domowym to będą to następujące urządzenia:

- telewizor bądź tez ekran połączony z projektorem

- DVD

- amplituner do dźwięku

- kolumny przednie - 3, które zajmują się nagłośnieniem dźwięków z wydarzeń razem z głównym głośnikiem

- kolumny tylne - 2, które generują efekty przestrzenne z filmów

- subwoofer, który będzie zajmował się generowaniem niskich tonów i efektów specjalnych, które pojawiają się w filmach.

kino domoweCoraz większym zainteresowaniem cieszą się także systemy, które określa się jako multiroom. Dają one naprawdę bardzo wiele możliwości, jednak ich montaż warto sobie rozważyć już w czasie projektowania domu ponieważ wtedy będzie można poprowadzić okablowanie i tym samym będziemy mogli uzyskać system, który będzie nam się świetnie sprawował w codziennym wykorzystaniu przy sterowaniu jednym urządzeniem sterującym.