6 lipca 2015

Kocham kino... we własnym domu

Nie zawsze osoby, które są miłośnikami kina lubią zapchane i pachnące popcornem sale w kinach. Dlatego przygotowują swoje kino… w domu.

kino we własnym domuObecnie wiele osób już na etapie projektowania swojego domu myśli o tym, by przygotować tam również salę kinową. Wtedy jest to najlepszy moment, ponieważ można już pomyśleć o okablowaniu pomieszczeń i ich odpowiedniej adaptacji. Oferowane nam obecnie urządzenia można dopasować praktycznie do każdego pomieszczenia i w każdym domu takie kino można stworzyć.

Najważniejszym elementem będzie oczywiście projektor i warto tutaj zainwestować nieco więcej, ponieważ jest to wydatek na lata. Dobrze wiedzieć jakie sprzęty są w dyspozycji oraz na co można się zdecydować. Powinniśmy sprawdzić jasność projektora, jego głośność czy też pracę wentylatora. Dalej warto także zwrócić uwagę na dobranie odpowiednie ekranu do tego projektu, który zdecydowaliśmy się kupić. Wracając do projektorów możemy wybrać zarówno projektor montowany na stałe jak i też małe urządzenia, które mogą mieć przenośny charakter i można je zabrać ze sobą na wakacje.

Sala kinowa

Jeśli wybieramy urządzenia do kina domowego musimy zwracać uwagę na to, jakie mamy pomieszczenia oraz jaka jest ich wielkość. Najlepiej by projektor był umieszczony na środku w sposób prostopadły do ekrany. Jeśli chodzi o obiektywy to one również mają różne możliwości kierowania w różny sposób, dlatego zawsze można tym obiektywem odpowiednio przesuwać. Drugim elementem będzie dopasowanie odpowiedniego wzmacniacza i głośników, które będą dopasowane zarówno do projektora jak i do wielkości sali kinowej.

Zawsze pod ręką

kino w domuJeśli wolimy wyposażenie zrealizować nieco taniej, to warto między innymi postarać się o przenośny, mobilny projektor, który będzie miał mniejsze rozmiary a jednocześnie będzie dawał również dobrą jakość wyświetlanych filmów. Kupując przenośny projektor warto sprawdzić czy ma on rączkę ułatwiającą przenoszenie oraz przygotowaną specjalnie torbę, która pozwoli na schowanie projektora na czas transportu.