22 lipca 2015

Prawdziwe kino w domu

Jeśli chce się w domu przygotować kino domowe warto to sobie dobrze zaplanować już na etapie, kiedy dom się projektuje. Kluczowym miejscem jest sala kinowa, która musi być ciekawie zaaranżowana.

kino domoweMoże ona nawiązywać do wyglądu całego domu jak też może być przygotowana w jakimś wyjątkowym stylu, który będzie nawiązywał do czegoś szczególnego. Oczywiście w zależności od tego jak duże będzie pomieszczenie trzeba sobie rozmieścić położenie ekranu czy foteli. Zakłada się, że minimum musi być pomieszczenie 25 metrów kwadratowych o wysokości 2,6 m. Ważnym etapem całego projektu będzie także bardzo dobrze rozprowadzenie całej instalacji i kabli. Będzie to dotyczyć zarówno instalacji audio wizualnej jak i też elektrycznej. Światło jest naprawdę bardzo ważnym elementem, który dodaje efekty specjalne w trakcie seansu, przed i po nim.

Pomieszczenie na kino domowe musi być dobrze wyciszone i musi mieć odpowiednią akustykę. Trzeba do tego użyć specjalnych miękkich materiałów, które będą uzupełnione płytami wygłuszającymi. Jest to ważny i trudny etap prac, który trzeba wykonać starannie tak by uzyskać jak najbardziej naturalne efekty.

projektor do kina domowegoW domowym kinie musi się znaleźć miejsce na ekran oraz projektor. Jest to taki sposób odtwarzania filmu, który nie będzie męczył oczu, dlatego warto taką formę zastosować. Ekran można przygotować z płótna projekcyjnego w kolorze białym. Są to płótna tak robione, by uzyskać jak najlepsze efekty. Projektory do kina domowego są również mocno zróżnicowane i są w stanie nadać różne efekty. Nie będą świecić tak mocno i jasno dzięki czemu uda się uzyskać dobre efekty wyświetlania. Takie projektory również będą bezpieczne dla naszych oczu. Oczywiście warto się zdecydować również na takie projektory, które będą gwarantowały wyświetlanie obrazu w jak najwyższej rozdzielczości. Istotnym elementem jest także stosowanie odpowiednich głośników. Podstawowy system dźwiękowy to oczywiście 5.1. Obecnie jednak wprowadzane są również systemy 6.1 i 7.1, które maja dodatkowe głośniki i mają dawać jeszcze lepsze efekty. Jeśli chodzi o nagłośnienie bardzo często wprowadza się takie głośniki, które mogą być montowane w ścianach czy w specjalnych zabudowach z drewna.